Materiały pakowe, czyli jak zabezpieczyć przesyłkę podczas transportu

Producent folii stretch, bąbelkowej, kątowników i narożników. Taśmy pet

Zabezpieczenie przesyłki mogłoby się wydawać, że nie jest trudnym zadaniem. Jeżeli chodzi o odzież czy obuwie nie ma w zasadzie czym się martwić. Problem zaczyna się w przypadku dużych gabarytów, nietypowych kształtów czy przedmiotów delikatnych. Niewłaściwie zabezpieczony przedmiot może ulec uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu. A co jeśli wysyłamy przedmiot który jest unikatowy i wartościowy? Taka strata może być naprawdę kosztowna i nieodwracalna. Jeżeli więc zależy Ci by Twoje przesyłki dostarczane były w nienaruszonym stanie koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Na początku zwróćmy uwagę na podstawowe zasady którymi należy kierować się podczas przygotowywania przesyłki. Do najważniejszych zasad bezpiecznego pakowania należą:

– odpowiedni rozmiar opakowania,

– szczelne wypełnienie wnętrza paczki,

– wysokiej jakości materiały do pakowania.

Jeżeli będziemy przestrzegać tych zasad za każdym razem mamy pewność, że przesyłka dotrze do nadawcy w nienaruszonym stanie.

MZPack - producent opakowań i kątowników tekturowych

Odzież, obuwie oraz dodatki – jak wysłać?

Odzież, obuwie oraz dodatki to grupa towarów która całkiem dobrze znoszą transport. Przedmioty te nie wymagają specjalnego opakowania i mogą ulec uszkodzeniu tylko w wyjątkowych sytuacjach. Do ich zapakowania wystarczy zabezpieczenie folią bąbelkową, oklejenie taśmą samoprzylepną oraz dodatkowo owinięcie folią stretch na której umieszczamy nalepkę adresową. Łatwość zabezpieczenia przesyłki sprawia, że jest to najchętniej wysyłana grupa towarów zarówno przez profesjonalistów jak i osoby prywatne.

Artykuły papiernicze oraz drukowane

W przypadku artykułów papierniczych oraz drukowanych należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie przed zgnieceniem zawartości naszej przesyłki. Kiedy wysyłamy większą ilość (powyżej 100 sztuk) nie będzie to większym problemem, ponieważ równo ułożone na sobie karty będą sztywne i odporne na zagniecenia dużo bardziej niż pojedyncze egzemplarze. Przykładem takiej przesyłki jest opakowanie papieru do drukarek, które wystarczy zabezpieczyć folią bąbelkową oraz owinąć folią stretch. W przypadku wysyłki pojedynczych sztuk warto umieścić je w specjalnych twardych tubach wysyłkowych. Najbardziej znane są tuby okrągłe i każdy z pewnością miał okazję się z nimi zetknąć. Ostatnio jednak coraz popularniejsze stają się tuby kwadratowe. Ich kształt dużo lepiej zabezpiecza zawartość oraz kwadrat jest kształtem standardowym więc opłata za taką przesyłkę jest niższa niż w przypadku tuby okrągłej.

Drugim rozwiązaniem transportowym może być zastosowanie specjalnie dobranych tulei tekturowych na które nawijamy nasz kalendarz, plakat czy rysunek. Średnicę tulei możemy bez problemu dobrać do rozmiaru naszego przedmiotu. Tuleje sprawdzą się również w przypadku transportu zwoju materiałów czy kabli.

Kwadratowe tuby wysyłkowe- kupuj od producenta mzpack

Szkło

Szklane oraz porcelanowe przedmioty należą do produktów wyjątkowo delikatnych. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że nie nadają się do wysyłki. Jednak odpowiednio zabezpieczone przetrwają nawet upadek z taśmociągu. By szklany przedmiot przetrwał transport należy go bardzo dokładnie zabezpieczyć dużą ilością folii bąbelkowej. Następnie umieszczamy go w tekturowym pudełku, oklejamy taśmą samoprzylepną oraz naklejamy specjalną etykietę lub taśmę informującą, że wewnątrz znajduje się delikatny przedmiot.

Meble

W przypadku elementów meblowych zawartość przesyłki zabezpieczamy w taki sposób by głównie brzegi i kanty nie uległy obiciu. W tym przypadku sprawdzą się bardzo dobrze kątowniki z tektury litej. Zabezpieczamy nimi brzegi przedmiotu a następnie owijamy folią stretch, dodatkowo możemy przesyłkę zabezpieczyć taśmami PET. Kątowniki wykonane są z wielu warstw papieru przez co są bardzo twarde oraz odporne na odkształcenia i warunki atmosferyczne.

folia stretch od producenta MZPack

Elektronika, armatura czy AGD

W przypadku elektroniki, armatury czy sprzętu AGD sprawdzą się folie bąbelkowe, kartony, kątowniki tekturowe oraz folia stretch. Wspomniane przedmioty należą do delikatnych i wszelkie drgania czy upadek z wysokości może im zaszkodzić. Dlatego przedmiot najpierw należy zabezpieczyć warstwą folii bąbelkowej, następnie umieścić w kartonie owinąć folią stretch. By sprzęt pozostawał cały czas w tej samej pozycji obowiązkowo należy umieścić na przesyłce naklejkę z ostrzeżeniem o delikanej przesyłce oraz o odpowiednim ułożeniu paczki (identyfikując gdzie znajduje się góra).

tuleje tekturowe od producenta mzpack

Przesyłka paletowa

Przygotowanie przesyłki paletowej zawierającej opakowania zbiorcze nie jest łatwe ponieważ jest na niej często duży i ciężki asortyment. Aby przesyłka dotarła w nienaruszonym stanie należy zadbać by zawartość na palecie była rozmieszczona równo i ściśle – tak by pojedyncze elementy nie przemieszczały się. W celu unieruchomienia zawartości możemy użyć taśmy PET lub taśm spinających PP. Jeżeli zawartość znajdująca się na palecie tego wymaga można jej brzegi wzmocnić stosując kątowniki z tektury litej. Tak przygotowaną przesyłkę owijamy folią stretch.

Żywność

Dzięki posiadanym certyfikatom Instytutu Celulozowo-Papierniczego nasze produkty tekturowe nadają się do kontaktu z żywnością i mogą służyć w przemyśle spożywczym. Największą popularnością cieszą się kątowniki tekturowe które sprawdzają się idealnie w przestrzeniach magazynowych gdzie wymagane jest piętrowanie towarów. Posiadane atesty potwierdzają bezpieczeństwo stosowania naszych produktów.

mzpack kątowniki tekturowe

Przesyłki o niestandardowych kształtach

O ile do wysyłki opon samochodowych wystarczy nam folia stretch tak w przypadku innych przedmiotów może okazać się to nie wystarczalne. Czasem zdarza się, że mamy do wysłania przedmiot nie tyle duży co mający skomplikowany kształt. Elementy wystające uniemożliwiają zapakowanie takiego przedmiotu do tradycyjnego pudełka. W takim wypadku z pomocą przyjdzie folia bąbelkowa. Jej duża ilość zabezpiecza przesyłkę w taki sposób, że nadaje się ona do transportu bez dodatkowego opakowania. Jednak ze względów bezpieczeństwa zaleca się dodatkowo przesyłkę owinąć folią stretch.

Zestaw do zadań specjalnych

Bez względu na to jaki rodzaj przesyłek będziemy wysyłać z pewnością będą takie materiały, które sprawdzą się w różnych sytuacjach. Na pewno należą do nich: folia bąbelkowa, folia stretch, oraz taśma samoprzylepna. To taki uniwersalny i najpopularniejszy zestaw zarówno kiedy jesteśmy amatorami jak i profesjonalistami.

Jest to zestaw który oprócz wysyłki towarów przyda nam się w domu czy firmie podczas przeprowadzki lub wykonywania prac remontowych. Folią bąbelkową zabezpieczymy delikatne przedmioty, taśmą i folią stretch bez problemu zabezpieczymy przedmioty przed dostępem pyłu i kurzu. Co ważne materiały te są elastyczne i nadają się do zabezpieczenia przedmiotów o dowolnej wielkości i kształcie.

Personalizacja

Jeżeli zależy nam na wyróżnieniu marki własnej warto pomyśleć o personalizacji materiałów używanych do pakowania przesyłek. W ofercie naszej hurtowni opakowań znaleźć można specjalne taśmy z dowolnym nadrukiem oraz tuleje na których można wydrukować nazwę i/lub logo firmy. Dzięki temu nasza marka stanie się jeszcze bardziej rozpoznawalna. Warto zdecydować się na taki krok zwłaszcza kiedy zajmujemy się sprzedażą wysyłkową i zależy nam na dobrym wrażeniu i zapamiętaniu przez klienta.

taśmy z nadrukiem - Polski producent

Bogaty asortyment

W asortymencie naszej hurtowni znajdą Państwo pełen asortyment produktów do pakowania: kątowniki tekturowe szare, kątowniki tekturowe białe, narożniki tektutowe, tuleje tekturowe, tuby tekturowe, taśmy samoprzylepne, taśmy spinające, taśmy PP, taśmy PET, taśmy samoprzylepne z nadrukiem, folie stretch, folie bąbelkową oraz kartony.

Dzięki bogatemu doświadczeniu pomożemy zapakować Państwa przesyłke w taki sposób by spełniała wszelkie normy.  Dodatkowo warto wspomnieć, że nasze produkty posiadają atesty Instytutu Celulozowo-Papierniczego i nadają się do kontaktu z żywnością. Zastosowanie naszych produktów jest więc szerokie i nadaje się do stosowania w każdej branży.

Dobór odpowiedniego materiału

Jeżeli wiedzą już Państwo jaki towar będziecie wysyłać ale w dalszym ciągu nie wiecie jakich materiałów do pakowania użyć zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy z przyjemnością pomogą dopasować odpowiednie rozwiązanie do Państwa indywidualnych potrzeb. Zadbamy o to by Twój przedmiot zapakowany był w taki sposób by spełniał europejskie normy i standardy.

Nasze produkty do pakowania

Przedstawiciele handlowi

1

Justyna Gorobec

794 973 000

justyna@mzpack.pl

Obsługa województw:

- pomorskie
- kujawsko-pomorskie
- wielkopolskie
- łódzkie
- świętokrzyskie
2

Marta Góralska

794 002 789

marta@mzpack.pl

Obsługa województw:

- zachodnio-pomorskie
- lubuskie
- dolnośląskie
- opolskie
- śląskie
- młopolskie
- podkarpackie
- lubelskie
3

Anna Olszewska

731 000 958
ania@mzpack.pl

Obsługa województw:

- warmińsko-mazurskie
- podlaskie
- mazowieckie