Taśmy spinające pp- dowiedz się więcej

Taśmy spinające pp do zabezpieczeń ładunku od producenta mzpack

Taśmy spinające pp od mzpack

Firma mzpack swoją działalność prowadzi już od 2008 r. Znana jest ze swojej produkcji oraz sprzedaży kątowników z litej tektury, ale także innych produktów, jak jak taśmy, folie, czy pudełka i wiele innych. Wszystko to z myślą o logistykach i bezpiecznym pakowaniu ładunków, by odpowiednio przetransportować towar.

Jest to profesjonalna firma, która spełnia europejskie standardy i posiada różne atesty Instytutu Celulozowo-Papierniczego. Ma ona bogate doświadczenie z klientami, przez co potrafi się dostosować do ich indywidualnych potrzeb. W razie jakichkolwiek problemów chętnie służy pomocą na terenie całego kraju.

Produkty od MZPACK

W firmie mzpack istnieje szeroka gama produktów, które na co dzień pomagają w bezpiecznym pakowaniu towaru.Jest to bardzo ważne, ponieważ każdy ładunek musi bezpiecznie dotrzeć na miejsce docelowe. Kluczem do sukcesu są odpowiednie artykuły, które bezwarunkowo ochronią każdy produkt. Jednym z nich są taśmy spinające, z których można wyróżnić: taśmy PP, taśmy PET oraz akcesoria, które są zapięciami do taśm. Skupmy się na taśmach PP.

Taśma spinająca PP

Jest to taśma polipropylenowa, inaczej zwana bandującą oraz rodzaj taśmy spinającej. Dedykowana jest do pakowania różnej wielkości paczek oraz palet. Istotne jest to, że charakteryzuje się ona największą rozciągliwością spośród wszystkich taśm i jest odporna na odkształcenia. Poleca się jej używanie do pakowania przede wszystkim tych najcięższych towarów, ze względu na jej wysoką wytrzymałość. Ze względu na rodzaj materiału, z którego taśma jest wykonana, czyli polipropylen, posiada się gwarancję, że nie urwie się ona pod naporem bardzo dużego ciężaru i ładunek będzie bezpieczny.

W przypadku działalności sklepu mzpack oferuje on możliwość czarnego nadruku na taśmie (przy zamówieniu odpowiedniej ilości rolek), co jest bardzo przydatne przy pakowaniu i wysyłce, gdyż wtedy dany ładunek może być łatwo rozpoznany. Średnica taśmy ma różną szerokość, przez co można wybrać taśmę do opakowania zarówno mniejszych jak i większych przesyłek. Dzięki temu będzie można zapakować nawet te zupełnie małe pakunki i zabezpieczyć je dokładnie przed podróżą.

Taśma spinająca pp nadaje się do używania w pracy ręcznej jak i do pakowania maszynowego. Ze względu na swój szeroki zakres zastosowań jest używana także w innych firmach, np. meblarskich, do zabezpieczenia przewozu gotowego towaru. Na dodatek istnieje możliwość rabatu i ustalenie spersonalizowanej ceny dla klienta, przez co cena w sklepie może być poglądowa. W trakcie kupna na pewno warto zastanowić się nad ilością potrzebnych sztuk. Im więcej kupimy – tym niższa będzie cena za jeden produkt.

Inne zalety taśm spinających pp

Pierwszą i podstawową zaletą tych taśm jest ich szeroki zakres zastosowań. Dzięki temu nie trzeba kupować wielu taśm do pakowania, czy stabilizacji określonych produktów, a wystarczy nam ten jeden rodzaj. Są one elastyczne, co zapewnia wysoką solidność mocowania. Taśma ta ze względu na swoje charakterystyczne cechy, może też służyć za uchwyt, dzięki czemu przede wszystkim te mniejsze pakunki będą łatwo i wygodnie przenoszone.

Razem z akcesoriami do spinania stanowią one podstawowy zestaw do pakowania produktów. Podczas bandowania paczki owija się ją taśmą a na końcu spina zapinką. Zapinkę należy dobrać odpowiednio do wielkości pakunku, im większy, tym stabilniejsza zapinka, np. blaszana. Najczęściej jednak wykorzystuje się zapinki druciane, ale plastikowe też znajdą swoje użycie, np. w przypadku znacznie mniejszych paczek. Istnieje też takie urządzenia jak napinacz do taśmy, który ułatwi i przyspieszy pracę a na dodatek będziemy mieć pewność, że napięcie taśmy jest odpowiednie.

Zdecydowanie warto korzystać z tych narzędzi, ponieważ w takim przypadku zyskamy gwarancję na to, że wszystko zapakowane jest należycie. Na dodatek osoby słabsze, np. starsze mogą mieć problem z napięciem taśmy, w takim przypadku napinacz bardzo się przyda do pomocy.

Taśmy spinające pp do zabezpieczeń ładunku od producenta mzpack

Gdzie sprawdzą się taśmy spinające pp?

Taśmy te, o szerokim zakresie zastosowań na pewno będzie można wykorzystać we wszystkich magazynach i różnych sklepach. Wszędzie tam, gdzie trzeba zapakować towary większych gabarytów, jak w sklepach rolniczych, czy z maszynami, meblami, albo w sklepach papierniczych. W przypadku masowego pakowania produktów takie taśmy są po prostu niezbędne.

Sprawdzają się one także w pojedynczych domostwach. W przypadku, gdy mamy do zapakowania ważny produkt, który musi być szczelnie zamknięty i bezpiecznie dowieziony na miejsce, to sprawdza się idealnie. Także podczas przeprowadzek, gdzie mamy do czynienia z pakowaniem ogromnej ilości kartonów i pudełek, a także zabezpieczenia mebli i innych wartościowych rzeczy. Każdy z nas wie jak ważne jest zabezpieczenie ładunku, aby właśnie podczas transportu zminimalizować do jak najniższego progu ryzyko uszkodzenia towaru.

Instrukcja spinania taśmy polipropylenowej PP

W przypadku tego instruktażu, do spięcia taśmy będziesz potrzebować:

  • drucianej zapinki
  • napinacz do taśmy H21
  • taśmę PP
  • obiekt, który zostanie zabezpieczony

Najpierw należy przygotować wszystkie niezbędne elementy. Kiedy już to zrobimy zabieramy się do użycia taśmy.

1. Na początku trzeba wziąć taśmę i jej koniec (około 10 – 15 cm) złożyć na pół.
2. Potem trzeba nałożyć zapinkę, tak by założona znajdowała się na zgięciu taśmy.
3. W kolejnym kroku otaczamy obiekt, który zabezpieczamy.
4. Drugi koniec taśmy także zaginamy, przekładamy przez zapinkę i naciągamy ręcznie najbardziej jak jesteśmy w stanie.
5. Następnie korzystamy z napinacza. Nakładamy taśmę, która otacza obiekt na płytkę chwytaka i pod zestaw do cięcia. A część taśmy, która jest wolna nakładamy we wcięcie w zestawie do cięcia oraz wcięcie w kołowrocie.
6. Następnie ruszając wajchę naciąga się ją tyle razy, aż uzna się, że taśma wystarczająco opina obiekt.
7. Dociska się wajchę by uciąć taśmę oraz wyciąga taśmę z płytki chwytaka.

W ten sposób jedna osoba bardzo sprawie i dokładnie może zapakować dany produkt przy użyciu taśmy spinającej.

Zasady dobrego użytkowania taśmy spinającej PP

Jedną z głównych zasad korzystania z taśmy o której należy pamiętać, to że służy ona do SPINANIA i nie wolno używać jej jako elementu nośnego. Wykorzystanie taśmy pp jako element nośny może przysporzyć wiele problemów, ponieważ najprawdopodobniej nie spełni ona swego zadania w takiej konstrukcji, np. może się o coś zahaczyć, przeciąć się i nieszczęście gotowe. Trzeba o tym pamiętać. Drugą sprawą jest poprawne jej owinięcie wokół przenoszonego obiektu. Taśma musi być zamocowana prostopadle do krawędzi, bo w przeciwnym wypadku nie będzie ona dobrze spełniać swojej funkcji. Należy także pamiętać o tym, aby zapinka którą wybierzemy miała łagodne brzegi (zapinka o brzegach ostrych może uszkodzić taśmę). Należy również wiedzieć o tym, że łączenia taśmy powinny występować w miejscach, gdzie dominuje naprężenie ścinające.

Jak przechowywać taśmę?

Taśma polipropylenowa nie jest odporna na promieniowanie UV, a więc wystawienie jej na promienie słońca nie jest dobry pomysłem. Najlepiej jeśli znajduje się w zaciemnionym miejscu. Wiąże się to także z tym, że w przypadku już zapakowanych produktów, owiniętych taśmą pp, nie mogą być wystawione na zewnątrz i narażone na różne warunki środowiskowe. W tym celu pakunki przechowywać należy w zadaszonych magazynach i innych miejscach, gdzie wysyłka nie miała jeszcze miejsca oraz czekają na transport.

Taśma ta też nie jest bardzo odporna na temperaturę ujemną, dlatego dobrze jest zadbać o temperaturę zbliżoną do pokojowej. Na pewno nikt nie chce spowodować wypadku podczas przenoszenia towaru dlatego, że taśma straciła swoją jakoś przez zbyt niską temperaturę. Dlatego też blaszane magazyny nie sprawdzą się w przypadku przechowywania tej taśmy.

Należy także uważać na ostre przedmioty i zakończenia. Elastyczność i wysoka wytrzymałość na nacisk to jedno, ale ostre przyrządy, czy zahaczenie o taśmę może spowodować szkody. Dobrze jest zdawać sobie sprawę z powyższych zaleceń oraz właściwości taśm, gdyż dzięki temu zachowamy na dłużej ich jakość i będziemy mogli ich użyć więcej razy.

Nasze produkty do pakowania

Przedstawiciele handlowi

1

Justyna Gorobec

794 973 000

justyna@mzpack.pl

Obsługa województw:

- pomorskie
- kujawsko-pomorskie
- wielkopolskie
- łódzkie
- świętokrzyskie
2

Marta Góralska

794 002 789

marta@mzpack.pl

Obsługa województw:

- zachodnio-pomorskie
- lubuskie
- dolnośląskie
- opolskie
- śląskie
- młopolskie
- podkarpackie
- lubelskie
3

Anna Olszewska

731 000 958
ania@mzpack.pl

Obsługa województw:

- warmińsko-mazurskie
- podlaskie
- mazowieckie