Kątowniki z tektury litej- opis produktu

kątowniki z tektury litej

Kątowniki z tektury litej to pomocne w pakowaniu a także w ochronie przed zniszczeniami kątowniki, które pomogą naszej firmie bezpiecznie wysyłać towary do kontrahentów. Kątowniki pomogą nie tylko w zachowaniu znormalizowanych wymiarów ładunku, ale również sprawią że ładunek nie ulegnie odkształceniom poprzez usztywnienie go na czas podróży. Dzięki kątownikom nie tylko bezpiecznie przetransportujemy ładunek ale również będziemy w stanie składować go pionowo. 

Co to są kątowniki z tektury litej?

Tego rodzaju kątowniki wykonane są ze specjalnego rodzaju kartonu typu Kraft odpornego na zgniecenia wodę oraz trudne warunki atmosferyczne i fizyczne. Kątowniki mają za zadanie usztywnić pakowane w kartonach przesyłki jednocześnie zabezpieczając je przed odkształceniami. Warto zauważyć że kątowniki tego rodzaju posiadają bardzo dużą wytrzymałość na zgniatanie dlatego są idealne jeżeli dotychczas mieliśmy problemy związane z odkształcaniem się kartonów podczas transportu. Stosując te kątowniki nie tylko zabezpieczymy się przed odkształceniami w trakcie transportu ale również na czas przechowywania w magazynie.

Z czego są wykonane kątowniki

Kątowniki wykonane są z kartonu typu Kraft o dużej gęstości i grubości, dzięki czemu może on stawiać czoła nawet bardzo wymagającym warunkom. Poprzez zastosowanie specjalnego procesu przygotowawczego kątowniki mogą wytrzymać nawet bardzo ciężkie warunki. Idealnie nadają się do wytrzymania dużego ucisku z zastosowaniem specjalnych pasów mocujących i folii. Wytrzymuje uderzenia, nie odkształca się i zabezpiecza ładunek przed zniszczeniem. Warto jest używać je nawet w przypadku zwykłego składowania towarów w magazynie, co pozwoli zabezpieczenie towaru przed uszkodzeniem już na poziomie przygotowywania towaru. 

Dlaczego warto stosować kątowniki z tektury litej?

Stosowanie tego typu zabezpieczeń nie tylko ochroni towar na etapie wysyłki, ale również składowania. Jeżeli chcemy aby towar dojechał bezpiecznie na miejsce co ograniczy reklamacje, oraz pomoże nawiązać długą współpracę nie zastanawiaj się! Kątowniki pozwolą dostarczyć przesyłkę bezpiecznie z czego będziemy zadowoleni zarówno my jak i nasz kontrahent.

Odpowiednie zabezpieczenie paczek i ich profesjonalne przygotowanie to klucz do poważnego traktowania ze strony kontrahenta i długofalowej pozytywnej współpracy. Kątowniki można stosować nie tylko w przypadku samego transportu ale właśnie również podczas magazynowania. Są one tanie, ekologiczne w pełni przetwarzalne dlatego używanie ich może być powszechne.

Kątowniki z tektury litej- dla kogo są użyteczne?

Kątowniki użyteczne są zarówno dla dużych firm zajmujących się produkcją, oraz wysyłające swoje towary do kontrahentów, jak i w przypadku magazynków, które są tylko stacją przesiadkową dla towarów. Warto jest zauważyć że kątowniki użyteczne są na każdym poziomie dostarczanego do klienta towaru. Kątowniki pomagają zachować odpowiedni kształt przesyłki nawet w momencie kiedy jest ona w ciasnym busie, lub magazynie. Odpowiedni wygląd danego ładunku ma znaczenie nie tylko użytkowe w postaci zabezpieczenia materiału. Dobrze zapakowany towar, nie uszkodzony zmniejsza ilość reklamacji ale również zaufanie do nas jako do dostawcy.

Jeżeli będziemy dbali o produkty, które wysyłamy na pewno zyskamy w oczach odbiorców, którzy chętniej będą z nami nawiązywać współprace. Dobrze jest żeby produkt który był wysyłany był nie tylko opakowany bezpiecznie ale również estetycznie a kątowniki na pewno pomogą nam w dokonaniu tego.

kątowniki z tektury litej

Co eliminują?

Kątowniki eliminują wiele niebezpiecznych efektów przewozu takich jak uszkodzenie kartonu i tym samym towaru poprzez zbyt mocne zapięcie pasów stabilizacyjnych w transporcie. Kątowniki pozwalają składować kartony nawet na sobie chroniąc je jednocześnie przed negatywnym wpływem ciężaru na ich strukturę (przejmują część ciężaru).

Podczas transportu kątowniki przejmują na siebie uderzenia i zgniatanie przez inne przesyłki. Jeżeli nie posiadamy jako firma własnego transportu i korzystamy z firmy kurierskiej to musimy wręcz korzystać z dodatkowych środków bezpieczeństwa właśnie w postaci takich kątowników. Nie należy jednak traktować tego rodzaju zabezpieczenia za 100 procentowe i zawsze lepiej odpowiednio rozlokować towar na pokładzie samochodu dostawczego.

Kątowniki potrafią również eliminować problemy związane z rzucaniem kartonami jak i uderzenia za pośrednictwem błędów osoby w wózku widłowym. Jeżeli zależy nam na tym żeby przesyłki które są wysyłane do klientów były bezpieczne nawet na etapie magazynowym to to jest jedno z bardziej skutecznych rozwiązań.

Jak zakładać kątowniki z tektury litej?

Zakładanie kątowników jest banalnie proste i opiera się na umieszczeniu kątowników w strategicznych miejscach, które mogą zostać uszkodzone podczas obijania się w trakcie transportu. Kątowniki mogą być utrzymane na swoich miejscach poprzez folie typu stretch, która powszechnie używana jest do pakowania większych ilości towarów, bądź specjalne paski zaciskowe, które standardowo też są używane do pakowania jednak bez kątowników mogą uszkodzić towar i karton co nie pomaga w utrzymaniu pozytywnych relacji z klientem.

Aby dobrze zabezpieczyć towar najlepiej użyć co najmniej 4 kątowników, a idealną sytuacja będzie jak będą one z każdej strony co zapewni nie tylko najlepszą ochronę ale również nie pozwoli na zbyt duże uszkodzenie towaru. Warto pamiętać również o fakcie że dane kątowniki nie zapewniają idealnej ochrony więc stosowanie dodatkowych środków ostrożności jest jak najbardziej wskazane. Kątowniki znakomicie zabezpieczają wysyłkę. Stosowanie ich daje dodatkową ochronę dla narożników.

Dodatkowe zalety kątowników

Stosowanie kątowników to przede wszystkim bezpieczeństwo jednak nie należy zapominać o takich cechach jak wzrost zaufania i szacunek do nas jako do firmy przez naszych kontrahentów. Mimo że może nie jest to popularny pogląd to na pewno zyskujemy w oczach swoich kontrahentów jeżeli dbamy o to jak nasz towar wygląda. Jeżeli natomiast utrzymamy dobry wizerunek rzetelnej firmy, która dba o to aby towar był dostarczony w sposób rzetelny i profesjonalny nie będziemy musieli martwić się o ewentualne zamówienia w przyszłości.

Pamiętajmy zaufanie do firmy buduje się latami a można je stracić na fali kilku wbrew pozorom nieciekawych sytuacji takich jak reklamacja przez uszkodzenie towarów w trakcie transportu. Klient odbierający towar do swojej firmy widząc dobrze zapakowany produkt na pewno od razu będzie inaczej postrzegał nas jako firmę i jednocześnie szanował.

Wymiary

Kątowniki posiadają jeden wymiar w zależności od zamówienia. Wszystko zależy od tego do jakiego rodzaju towarów zamierzamy używać danego kątownika, oraz ich masy. Przy większych ładunkach naturalnie używać kątowników o zwiększonej grubości co zapewni nam większą wytrzymałość podczas zgniatania. Duża długość pozwala zabezpieczyć nawet największe gabarytowo towary unikając ich zniszczenia.

  • Szerokość skrzydełek: od 30mm do 100 mm
  • Grubość ścianki od 2 mm do 10 mm
  • Długość do 6000 mm

Koszty kontra zyski

Kątowniki pomagają zabezpieczyć towar co daje nam pewność że nie zostaną one uszkodzone w transporcie. Uszkodzenia w transporcie to nie tylko zmora klientów indywidualnych ale również tych biznesowych a reklamacje przy towarach wartościowych mogą być powszechne. Koszty zakupu kątowników nie są wiele a na pewno pozwolą nam ograniczyć do minimum ilość reklamacji związanych z wysyłką towarów do kontrahenta. Pamiętajmy reklamacja to nie tylko stracony czas i konieczność opłacenia transportu, ale również negatywny wizerunek naszej firmy w oczach kontrahenta a także brak zysku. Inwestycja w środki bezpieczeństwa to podstawa aby na dłuższą metę nie tracić zaufania stałych kontrahentów a także minimalizować straty związane z niepotrzebnych odsyłaniem towaru. Kątowniki wykonane są z litej tektury dzięki czemu są bardzo wytrzymałe.

Koszty zakupu kątowników są nie wielkie a przy zamówieniach powyżej określonej ilości można negocjować cenę zakupu więc jest to sytuacja w której każdy zyskuje. Straty wynikające z nie stosowania odpowiednich środków ochrony to m.in. konieczność wysyłania jeszcze jednych partii towaru do klientów, utrata zaufanych kontrahentów, koszty związane ze zniszczonym towarem, oraz zły wizerunek nas jako przedsiębiorstwa.

Nasze produkty do pakowania

Przedstawiciele handlowi

1

Justyna Gorobec

794 973 000

justyna@mzpack.pl

Obsługa województw:

- pomorskie
- kujawsko-pomorskie
- wielkopolskie
- łódzkie
- świętokrzyskie
2

Marta Góralska

794 002 789

marta@mzpack.pl

Obsługa województw:

- zachodnio-pomorskie
- lubuskie
- dolnośląskie
- opolskie
- śląskie
- młopolskie
- podkarpackie
- lubelskie
3

Anna Olszewska

731 000 958
ania@mzpack.pl

Obsługa województw:

- warmińsko-mazurskie
- podlaskie
- mazowieckie