Zabezpieczanie przesyłek sklepów e-commerce podczas pandemii

Zabezpieczenie przesyłki w e-commerce

Nieco więcej o producencie MZPack

Firma MZPACK posiada wieloletnie doświadczenie i jest producentem opakowań oraz zabezpieczeń ładunku. W ofercie znajdują się produkty do pakowania takie jak: tuleje tekturowe, taśmy z nadrukiem, taśmy samoprzylepne, folia bąbelkowafolia stretchtaśma spinająca PP, taśma spinająca PET, kwadratowe tuby wysyłkowe, a także kątowniki z tektury litej.

Firma gwarantuje pełen profesjonalizm, a co najważniejsze – europejskie standardy, których potwierdzeniem stanowią uzyskane atesty Celulozowo – Papiernicze. Głównym celem firmy MZPACK jest wprowadzenie profesjonalnie opakowanego produktu lub bezpiecznie zapakowanej przesyłki.

Pracownicy sklepu do każdego klienta podchodzą indywidualnie oferując swoją pomoc. Liczy się Twoje bezpieczne dostarczenie paczki. Firma oferuje, ze każdy znajdzie coś co będzie w pełni bezpieczne. Szczególnie do zabezpieczania paczek poleca się stosowanie folii stretch oraz folii bąbelkowej. Zawierają one szereg zastosowań. Warto zwrócić szczególna uwagę na ich właściwości

Zabezpieczenie przesyłki w e-commerce

Folia stretch

Folia stretch jest obecnie często używana do stabilizowania i ochrony produktów w czasie pakowania i następnie jego transportu na paletach oraz na jednostkowych przedmiotach o większych gabarytach. Coraz więcej użytkowników korzysta z niej, co stanowi potwierdzenie o jej właściwościach. Tę folię wykorzystuje się nie tylko w transporcie, ale również w handlu czy nawet w rolnictwie.

Firma MZPACK oferuje folie polietylenowe. Folia stretch gwarantuje bezpieczeństwo, które jest niezwykle ważne podczas przewozu, a następnie magazynowania paczki. To jedyny z najlepszych sposobów na ekonomiczne zabezpieczenie produktów, a przy okazji minimalizuje ryzyko uszkodzenia całego ładunku jak również chroni przed wilgocią czy zabrudzeniem. Poza tym folia stretch jest odporna na temperaturę, zatem bez problemu może ona przebywać na mrozie i nic się jej nie stanie, nie straci na właściwościach.

Oferowana folia polietylenowa stretch jest samoprzylepna z obu stron. W związku z tym w 100% gwarantuje bezpieczeństwo produktu. Zapakowany materiał będzie dokładnie przylegał do folii, dzięki czemu produkt nie uszkodzi się.

Warto podkreślić, iż oferowane folie stretch są zarówno lekkie i sprężyste. Świetnie sprawdzą się do owinięcia nieregularnych kształtów, a co ważne – nie kleją się do siebie oraz chronią towar! Folię stretch najczęściej stosuje się w transporcie, ponieważ to najtańszy materiał.

Kolejną ważną zaletą folii stretch jest jej stabilizacja paletowych ładunków. Żywica jest rozdmuchiwana w dwóch kierunkach, a potem od razu schładzana powietrzem o niskiej temperaturze. To wpływa na jej wytrzymałość na pękanie, rozciąganie czy nawet traktowanie zbyt ostrymi narzędziami. Folia stretch świetnie zabezpieczy nawet kostkę brukową o ostrych krawędziach.

sklepie klient może dokonać wyboru adekwatnie do wymaganej standardowej grubości, wagi, szerokości, a nawet koloru. Ponadto może on zakupić folię stretch ręczną lub maszynową.

folia stretch od producenta MZPack

 

Folia bąbelkowa – właściwości

Folia bąbelkowa jest kolejną z najpopularniejszych chroniących folii. Bardzo często jest stosowana do wypełnienia pustych miejsc w wysyłkach, ale sprawdza się także jako ochrona różnych produktów. Idealnie nadaje się do okrycia dowolnego kształtu. To uniwersalny materiał.

Folia bąbelkowa zawiera na sobie pęcherzyki powietrza, a całość jest wykonana z plastikowego tworzywa. Powietrze amortyzuje przed ewentualnym uszkodzeniem. Ponadto folia bąbelkowa jest wodoodporna, dzięki czemu nie trzeba martwić się o zabezpieczone nią produkty w szczególnie ciężkich warunkach atmosferycznych takich jak deszcz czy też śnieg. Firma MZPACK oferuje folię bąbelkową o różnorodnych gramaturach, aby były dopasowane do potrzeb klienta.

Folia bąbelkowa – właściwości

Folia bąbelkowa jest przede wszystkim odporna na wstrząsy dzięki pęcherzykom powietrza znajdującym się w równych odstępach. Im więcej ich występuje, tym folia jest lepsza. Ponadto folia bąbelkowa jest sprężysta, więc nie trzeba martwić się o transportowany produkt. Co ciekawe, folia bąbelkowa posiada zdolności do wydłużania oraz poszerzania w różne kierunki, co tylko ponownie potwierdza, iż można nią zabezpieczać różne przedmioty. W gastronomii znajdzie ona również zastosowanie. Bowiem folia bąbelkowa zabezpiecza posiłki, które są przygotowane na wynos, a także zabezpiecza też schłodzone posiłki przed zbyt nadmiernym nagrzaniem. Im większa warstwa owiniętego przedmiotu, tym większa gwarancja bezpieczeństwa produktu.

Folia bąbelkowa – zastosowanie w życiu codziennym

Folia bąbelkową przede wszystkim zabezpiecza się przedmioty do wysyłki czy też wypełnia się nią lukę między produktem, a kartonem w paczce. Można nią zabezpieczać różne przedmioty bez obaw, że coś się zniszczy lub rozbije. Jeśli chodzi o wysyłki to z folią bąbelkową można spotkać się także przy kopertach, które wewnątrz zawierają ją, dzięki czemu nawet drobne przedmioty można spokojnie wysyłać.

Tę folię można także bezpiecznie stosować podczas docieplenia dachów lub ścian budynków. Oczywiście musi być ona wtedy grubsza i bardziej wytrzymała.

folia babelkowa od producenta MZPack

Bezpieczeństwo zamówienia w czasach pandemii

W związku z panującą pandemią wywołaną COVID i ograniczeniem działalności wielu stacjonarnych sklepów, a także ze względu na strach klientów, coraz więcej osób decyduje się na zakupy w sklepie internetowym. Wtedy zdecydowanie są oni bezpieczni. Należy jednak dbać również o bezpieczeństwo pakujących zamówienia osób, a także o kurierów. W związku z powyższym – jak należy przygotować zamówienia w sklepach typu e – commerce podczas trwania pandemii?

W obecnych czasach trzeba dbać o sprawne i bezpieczne pakowanie wysyłek. Należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa, które obowiązują wszędzie – począwszy od sklepów, zakładów pracy. Pierwszą ważną zasadą jest zachowanie bezpieczeństwa procesu pakowania, czyli trzeba stosować środki ochrony osobistej. Kolejnym ważnym aspektem jest optymalizacja kosztów wysyłki. Należy przez to rozumieć zastosowanie właściwych opakowań pod względem rozmiaru e – commerce, jak również dopasowanie ich do danego rodzaju zawartości i użytych wypełniaczy do przesyłek. Należy starać się szybciej przygotowywać wysyłki stosując do tego kartonów z automatycznym już dnem i też regulowaną wysokością jak również z samoprzylepnym zamknięciem, dzięki czemu zdecydowanie usprawni to czas wykonania pracy. Ponadto zaleca się stosowanie kartonów zwrotnych, aby ułatwić proces zwrotu przesyłek. Coraz bardziej popularne staje się korzystanie z paczkomatów. Dzięki nim nie tylko nie trzeba długo czekać na swoją paczkę, ale jest to przede wszystkim bezpieczne dla obu stron. Stosuje się dodatkowo do tego specjalnych opakowań e – commerce, które są przeznaczone do danego wymiaru skrytki. Warto podkreślić, że dzięki użyciu specjalnej aplikacji można bezdotykowo odebrać swoją paczkę. Po wyjęciu produktu z paczki, opakowanie e – commerce należy wyrzucić, a następnie umyć i też zdezynfekować ręce.

Pracownicy wysyłkowi muszą stosować rękawiczki, maski, ewentualnie przyłbice, a nawet specjalna odzież ochronną oraz obuwie. Podstawa to również częste mycie rąk i stosowanie płynu dezynfekującego. Kurierzy także muszą stosować się do powyższych zasad bezpieczeństwa, aby cały proces przygotowania jak również dostarczenia wysyłki był w pełni bezpieczny.

Zakupy online cieszą się teraz coraz większą popularnością. Ponadto wiele stacjonarnych sklepów otworzyło sklep online. Dzięki temu zakupy są zdecydowanie bezpieczne, ponieważ płatności też są przeprowadzane drogą online.

Zabezpieczenie paczki e-commerce w czasie pandemii

 

Podsumowanie

Bezpieczeństwo przesyłek jest bardzo ważne. Każdy chce otrzymać wysyłkę w całości w tym wielogabarytowe ładunki. Niewątpliwie prawdą jest, że każdy wysyłający chcą jak najlepiej zadbać o odpowiednie zabezpieczenie zewnętrzne, aby nic nie uszkodziło się w środku, ponieważ to niestety wiąże się ze stratami i ponoszeniem dodatkowych kosztów. Istnieje wiele metod jednak należy kierować się sprawdzonymi i potwierdzonymi właściwościami każdej z oferowanych form zabezpieczających.

Gwarancją bezpieczeństwa jest przede wszystkim stosowanie też powszechnie już obowiązujących zasad w związku z trwającą pandemią związaną z COVID. Zdrowie jest najcenniejsze co człowiek w życiu posiada, dlatego należy o nie dbać. Zaleca się więc korzystanie z zakupów w sklepach drogą online. Dzięki temu nikt nie naraża się na większe niebezpieczeństwo.

Jeśli Twój produkt zniszczył się podczas transportu to skontaktuj się z firmą MZPACK, która pomoże Ci dobrać odpowiedni i w pełni bezpieczny produkt do ochrony podczas transportu. Możesz także otrzymać ze sklepu darmowe próbki produktów i zdecydować, który najlepiej spełnia Twoje oczekiwania. Doświadczeni przedstawiciele handlowi z chęcią udzielą rad, cennych wskazówek i co najważniejsze – do każdego klienta podejdą indywidualnie, ponieważ każdy ma inne równie ważne potrzeby. Każdemu doradzą jak opakować lub jak przetransportować najlepiej produkt gwarantując w pełni bezpieczeństwo zarówno osobiste jak i paczki. W sklepie wszystko przebiega z europejskimi normami oraz standardami.

Nasze produkty do pakowania

Przedstawiciele handlowi

1

Justyna Gorobec

794 973 000

justyna@mzpack.pl

Obsługa województw:

- pomorskie
- kujawsko-pomorskie
- wielkopolskie
- łódzkie
- świętokrzyskie
2

Marta Góralska

794 002 789

marta@mzpack.pl

Obsługa województw:

- zachodnio-pomorskie
- lubuskie
- dolnośląskie
- opolskie
- śląskie
- młopolskie
- podkarpackie
- lubelskie
3

Anna Olszewska

731 000 958
ania@mzpack.pl

Obsługa województw:

- warmińsko-mazurskie
- podlaskie
- mazowieckie