Wszystko o tulejach tekturowych

Tuleje tekturowe od producenta MZPack to idealny pomysł na opakowanie

Tuleje tekturowe od  producenta MZPACK

Przedsiębiorstwo MZPACK powstało w 2008 roku, początkowo zajmując się jedynie pośrednictwem na rynku opakowań. W 2010 roku firma rozpoczęła produkcję własnych systemów opakowaniowych – początkowo były to głównie kątowniki z litej tektury, stanowiące rewelacyjny produkt znajdujący zastosowanie przy zabezpieczaniu ładunków oraz towarów. O profesjonalizmie i spełnianiu standardów europejskich świadczą atesty Instytutu Celulozowo-Papierniczego, które dopuszczają możliwość wykorzystania kątowników do kontaktu z żywnością.

Jako cel firma  postawiła sobie wprowadzenie do powszechnego obiegu produktu opakowanego w sposób profesjonalny i bezpieczny. Zespół profesjonalistów, działając na bazie swojego długoletniego doświadczenia, w pełni fachowo doradza klientom w doborze kątowników i opakowań dla towarów z ich branży. Również w zakresie spełniania norm i standardów europejskim fachowcy MZPACK podpowiedzą, jak odpowiednio zabezpieczyć i zapakować towar do wysyłki.

Tuleje tekturowe – wszechstronność zastosowania

Niewątpliwie jednym z najbardziej wszechstronnych produktów w ofercie producenta są tuleje tekturowe – które mogą posłużyć zarówno do pakowania oraz transportu delikatnych przedmiotów o specyficznym kształcie, jak i stanowić wypełnienie dla produktu, który zostanie założony na zewnątrz tuby. Są one również rewelacyjnym elementem konstrukcyjnym dla wielu przedmiotów, z zastosowaniem w różnych branżach. Swoje przeznaczenie znajdują w takich segmentach rynku jak hutnictwo, przemysł, elektronika, geodezja, architektura, reklama czy transport.

tuleje tekturowe od producenta mzpack

Tuleje tekturowe jako transportowe opakowanie zewnętrzne

Pierwsza z opcji – pakowanie produktu do wnętrza tulei – dotyczy towarów głównie papierowych, jak np. mapy, plakaty, obrazy, ulotki, dokumenty, które ciężko byłoby bez uszkodzenia w transporcie bezpiecznie przesłać kurierem czy pocztą. W przypadku skorzystania z tulei tekturowej wystarczy dobrać odpowiedni jej rozmiar, i zwinąć zawartość w rulon – nic prostszego. Taka tuba będzie również doskonałym zabezpieczeniem wysyłki przedmiotów delikatnych o podłużnym bądź nieregularnym kształcie, i zapewni doręczenie ich w miejsce dostawy w stanie idealnym.

Każde opakowanie wyposażone jest w zakładki końcowe, które chronią wnętrze przed wypadnięciem wypełniającego je przedmiotu oraz jego zniszczeniem. Dla większej pewności i bezpieczeństwa warto dodatkowo zakleić końce taśmą klejącą, aby mieć pewność, że podczas przewożenia nikt ani nic nie będzie ingerować w zawartość tuby. Taka ochrona z pewnością pozwoli na bezpieczne realizowanie wysyłek nawet w najdalsze zakątki świata.

Tuleje tekturowe stosowane w życiu codziennym

W życiu codziennym tuleja tekturowa znajdzie zastosowanie w pracy czy na uczelni – wszak z tego typu rozwiązań korzystają m.in. studenci Akademii Sztuk Pięknych (do przenoszenia swoich prac), wydziałów architektury (przygotowywanie projektów) czy geodeci (wyruszając wraz z mapami w teren). Stanowi ona praktyczne rozwiązanie i zabezpieczenie jakże cennych dzieł i dokumentów, sama w sobie będąc środkiem tanim i solidnym.

Nie można również zapomnieć tutaj o dodatkowej funkcji ozdobnych tulei tekturowych, jaką jest możliwość zapakowania prezentu na święta czy urodziny – bardzo oryginalnym pomysłem na prezent jest opakowanie np. drogiego trunku czy plakatu z autografami ulubionej drużyny piłkarskiej właśnie w tego typu tubę.

Tuleje tekturowe służące do nawijania

Zastosowanie tulei kartonowych nie ogranicza się jednak do używania ich jako zewnętrznej osłony dla przesyłanych, przenoszonych czy przewożonych towarów. Z powodzeniem odnajdują się one bowiem także w funkcji wypełniacza to różnego typu folii, wykładzin podłogowych, tapet, papierów, włókien, kabli, etykiet itp. Nawinięty materiał uzyska pożądany kształt dzięki solidnemu, sztywnemu wypełnieniu, które nie podda się działaniu siły z zewnątrz i nie straci swoich właściwości bez względu na ilość nawiniętego nań tworzywa. Nie bez znaczenia jest tutaj dobór odpowiedniej wytrzymałości tuby dla materiału, który znajdzie się na jej zewnętrznej powierzchni – np. przy nawijaniu papy dachowej czy grubej wykładziny podłogowej wytrzymałość musi być dostosowana do gramatury produktu, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Tuleje tekturowe w konstrukcjach

Tuleje tekturowe mogą znaleźć zastosowanie także jako elementy konstrukcyjne w wielu branżach – np. jako obudowy głośników, komponenty meblowe, lub wykorzystywane do budowy instrumentów muzycznych.  Z tub można skorzystać również przy budowie standów reklamowych, wykorzystując je jako element konstrukcji.

tuleje tekturowe białe

Tuleje tekturowe – specyfikacja i zalety

Opakowanie-tuba charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i solidnością, przy czym niewielka waga pozwala na ekonomiczną wysyłkę produktu bez znacznego zwiększenia wagi przewozowej przesyłki. Do jej produkcji używany jest wysokiej jakości papier typu Kraft, a także specjalnie dobrana mieszanka klejów. Sprawia to, że tuby produkowane przez MZPACK spełniają najwyższe normy i zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Tektura o grubości od 1 do 20 mm stanowi doskonałe zabezpieczenie nawet najdelikatniejszych przedmiotów – nie tylko na czas wysyłki, ale również podczas przechowywania ich np. w magazynach czy archiwach, chroniąc przed czynnikami zewnętrznymi (wilgocią, temperaturą, nasłonecznieniem).

Najdłuższe tuby, jakie oferuje producent MZPACK, mają długość aż 6 metrów – co stwarza praktycznie nieograniczone możliwości dla wszechstronnego zastosowania. Średnica wewnętrzna może wynosić od 17 do 400 mm, dając szeroki zakres sposobów na wykorzystanie tuby. Możliwe jest wykonanie tulei z dowolnym nadrukiem wybranym przez klienta – może oznaczyć on rodzaj nawijanego produktu, dane firmy, typ i nazwę lub model produktu, dla którego dedykowana jest dana tuba. Również warstwa pokrycia tulei może zostać dowolnie wybrana ze względu na indywidualne preferencje klienta lub jej przeznaczenie. W ofercie producenta MZPACK znajdują się tuleje zwijane spiralnie, standardowo w kolorze beżowym lub bielone.

Tuleje tekturowe – dlaczego właśnie MZPACK?

Tuleje kartonowe producenta MZPACK wytwarzane są w podanych wyżej w zakresach i opcjach w zależności od potrzeb klienta – możliwe jest wykonanie dowolnej tulei w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji, a do każdego zlecenia projektanci przystępują z odpowiednią dozą dokładności i staranności.

Niewątpliwą zaletą tulei tekturowych jest fakt, iż produkowane są one z materiałów podlegających recyklingowi, przez co można uznać je za produkt przyjazny środowisku – w odróżnieniu od tub wykonanych z tworzyw sztucznych. Opakowania mogą być w 100% ponownie przetworzone – MZPACK dba o środowisko wspierając działania ekologiczne.

Niezależnie od potrzeb klienta, firma MZPACK jest w stanie wykonać na zamówienie każdy, nawet najbardziej wymagający produkt z zakresu opakowań tekturowych. Fachowcy wsłuchują się w potrzeby klienta, doradzają mu w oparciu o najlepszą wiedzę i długoletnie doświadczenie, a o zadowoleniu kontrahentów świadczą tysiące zrealizowanych projektów.

W ofercie MZPACK znajdują się nie tylko kątowniki z litej tektury i tuleje tekturowe, ale również inne materiały opakowaniowe, jakie jak:

  • kwadratowe tuby wysyłkowe – w zastosowaniu i funkcjonalności podobne do tulei tekturowych, jednak łatwiejsze w transporcie i tańsze w wysyłce;
  • taśmy z nadrukiem – m.in. reklamowym, ostrzegawczym, informacyjnym;
  • taśmy samoprzylepne – występujące w wielu rodzajach i o wielu cechach, m.in. taśmy ciche, o podwyższonej odporności na niską temperaturę czy ekologiczne;
  • folia bąbelkowa – służąca do owijania delikatnych przedmiotów i wypełniania pustych przestrzeni w przesyłkach;
  • folia stretch – o uniwersalnym zastosowaniu, dla stabilizacji i zabezpieczenia ładunków, ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, wiązkowania towarów;
  • taśma spinająca PET – zabezpieczająca transportowany ładunek przed uszkodzeniem krawędzi i przesunięciem,
  • taśma spinająca PP – pomocna przy pakowaniu ręcznym i maszynowym i zabezpieczeniu przewożonego towaru.

Nasze produkty do pakowania

Przedstawiciele handlowi

1

Justyna Gorobec

794 973 000

justyna@mzpack.pl

Obsługa województw:

- pomorskie
- kujawsko-pomorskie
- wielkopolskie
- łódzkie
- świętokrzyskie
2

Marta Góralska

794 002 789

marta@mzpack.pl

Obsługa województw:

- zachodnio-pomorskie
- lubuskie
- dolnośląskie
- opolskie
- śląskie
- młopolskie
- podkarpackie
- lubelskie
3

Anna Olszewska

731 000 958
ania@mzpack.pl

Obsługa województw:

- warmińsko-mazurskie
- podlaskie
- mazowieckie