Jak zabezpieczyć przesyłkę?

Producent kątowników i narożników tekturowych, folii stretch i bąbelkowej

Dla każdego nadawcy najistotniejsze jest to, aby jego paczka dotarła do adresata nieuszkodzona. Czy istnieją jakieś sprawdzone sposoby na to, aby odpowiednio zabezpieczyć paczkę przed wysyłką? Czytając poniższy artykuł poznasz szczegóły na temat opakowaniowych nakazów i zakazów.

Od czego zależy sposób, w jaki powinieneś zabezpieczyć sprzedawany produkt?

Zabezpieczanie produktów zależy od metody transportu, ale niektóre rzeczy są wspólne dla wszystkich rodzajów transportu, w tym zmiany kierunku, przyspieszenie i opóźnienie. Musisz także przyjrzeć się czynnikom, takim jak tarcie, które występuje, gdy produkty ocierają się o siebie. Zabezpieczanie produktów podczas wysyłki wymaga uwzględnienia wielu czynników i stworzenia opakowania oraz metody zabezpieczenia ładunku, która rozwiąże jak najwięcej z nich. Idealnie będzie, jeśli twoje rozwiązanie w jakiś sposób weźmie pod uwagę wszystkie te czynniki. Pierwszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest ochrona twoich produktów. Pod wieloma względami jest to najważniejszy czynnik zabezpieczający Twoje produkty. Jeśli produkty dotrą uszkodzone, stracisz wszystkie pieniądze. Twoje produkty muszą być zabezpieczone w opakowaniu, a następnie opakowanie musi być zabezpieczone w skrzyni transportowej, ładowni lub ciężarówce. Powinno to pomóc w pochłonięciu wielu wibracji i wstrząsów, minimalizując ruchy opakowania podczas transportu. Zabezpieczenie opakowania w ten sposób pomaga również chronić ludzi.

Producent opakowań zabezpieczeń ładunków- MZPACK.PL

Musisz upewnić się, że twoje produkty są zabezpieczone w taki sposób, aby nikt w pobliżu nie mógł zostać zraniony. Oznacza to, że paczki nie powinny upaść po ułożeniu w stos i nie rozpadną się, gdy podlegają normalnym upadkom. Ochrona środowiska to kolejny czynnik, który należy wziąć pod uwagę. Jeśli twoje opakowanie pęknie, czy wystąpią jakiekolwiek szkody dla środowiska? W wielu przypadkach odpowiedź brzmi „nie”, ale jeśli wysyłasz np. jakieś płyny, czy substancje chemiczne może nie być tak. Musisz upewnić się, że wszelkie niebezpieczne substancje są zapakowane w sposób zapobiegający wyciekom, nawet pod wpływem wysokiego ciśnienia lub wibracji. W wielu przypadkach obejmuje to zbędne zabezpieczenia. Obejmuje to również zabezpieczenie paczek, aby nie przesuwały się podczas transportu i potencjalnie spadały z wysokich miejsc lub wypadały po otwarciu drzwi kontenera. Dwa inne czynniki również odgrywają rolę w pakowaniu i zabezpieczeniu ładunku. Pierwszy to koszt. Chcesz mieć pewność, że korzystasz z najbardziej opłacalnych dostępnych rozwiązań w zakresie opakowań. Chcesz również mieć pewność, że wydajesz odpowiednią kwotę na zabezpieczenie swojego opakowania. Chociaż może się to wydawać obszarem, który można ograniczyć, jeśli nigdy nie miałeś wypadku, musisz wziąć pod uwagę koszt wymiany uszkodzonych produktów, obrażeń pracowników i szkód w środowisku. Drugim czynnikiem jest wizerunek Twojej firmy. Jeśli brak odpowiedniego opakowania lub niewłaściwe zabezpieczenie produktów prowadzi do wypadków, Twoja reputacja jest zagrożona. Gdy zyskasz reputację taniej firmy, która stosuje skróty w wysyłce, może się okazać, że Twoja sprzedaż spada. Bardzo trudno jest się z tego zregenerować, dlatego warto włożyć dodatkowy wysiłek, aby upewnić się, że Twoja reputacja pozostanie nienaruszona.

Zabezpieczenie wysyłki – Jak duże znaczenie ma opakowanie

Opakowanie stanowi jeden z najistotniejszych sposobów, w jaki sklep internetowy może bezpośrednio komunikować się z klientem. Jeśli zostanie starannie spersonalizowane – doświadczenie rozpakowywania takiej paczki może wywrzeć spore wrażenie na tym, kto ją otwiera. Tak samo ważne jest to, że dobre opakowanie zapewnia bezpieczeństwo produktu w trakcie jego dostawy do domu klienta, zapobiegając jego odbijaniu się lub zgniataniu podczas transportu. Właściwe pakowanie rzeczy to przede wszystkim znaczna oszczędność, dzięki zapewnieniu, że nie musisz wysyłać produktu zastępczego, jeśli ten oryginalny zostanie uszkodzony. W związku z tym utrzymuje także nienaruszoną reputację sklepu, zapobiegając dostarczaniu do klientów uszkodzonych przedmiotów.

Jak zapakować paczkę?

Istnieją różne materiały opakowaniowe, których można z powodzeniem używać do pakowania produktów do dostawy. Wśród nich znajdują się między innymi typowe materiały, takie jak tektura, czy karton, ale również wiele innych, w tym różnego rodzaju tuby, folie i taśmy do pakowania.

Materiał zewnętrzny opakowań:

torba z poliuretanu (nadaje się do przenoszenia lekkich przedmiotów);
tuba do pakowania (np. kwadratowa tuba wysyłkowa lub tuby tekturowe);
małe kartony (na mniejsze produkty);
większe kilkuwarstwowe pudło (dla cięższych i większych produktów) itp.

Materiał służący do wypełnienia opakowań i amortyzacji, znajdujących się w nich produktów:

-opakowanie z bibuły;
-wkłady z kartonu;
-zmięty papier;
-wkładki ze styropianu;
folia stretch;
folia bąbelkowa.

Taśma do pakowania – uszczelniająca:

-taśma polimerowa (taśma polipropylenowa lub taśma pet);
-taśma elektryczna (taśma winylowa);
-taśma klejąca (taśma wykonana z papieru i dodatkowo wzmocniona włóknem).

Firma MzPack wyposaży Cię we wszystkie akcesoria niezbędne do bezpiecznego zapakowania przesyłki, także tych elementów, które zostały ujęte w powyższym wykazie.

W ofercie mamy także szereg akcesoriów, które pomagają w zabezpieczeniu przesyłki większych paczek, wśród nich znajdują się między innymi:

tuleje tekturowe;
narożniki;
kątowniki tekturowe.

Ostatecznie rodzaj opakowania, którego będziesz używać, zależy od rodzaju wysyłanego produktu i jego wymagań. Oto kilka wskazówek, które zapewnią bezpieczeństwo Twoich produktów i zadowolenie klientów:

5 kroków do dobrego opakowania

Ogólnie rzecz biorąc, pakowanie towarów odbywa się według następujących kroków:

Ocena wymagań dotyczących przedmiotu i wybór odpowiednich materiałów do pakowania
Paczki przechodzą przez wiele rąk podczas podróży do klienta – przez dostawców usług pierwszej mili, personel frachtu lotniczego, służby celne i partnerów ostatniej mili, żeby wymienić tylko kilka. Mając to na uwadze, stare pudła lub pudła, które nie mają wystarczającej siły na rodzaj wysyłanego produktu, mogą się rozpaść, gdy personel ciągnie je z jednego etapu transportu na drugi. Paczki te mogą również ocierać się o inne paczki i pudełka podczas wielu części ich podróży, powodując tarcie, które może uszkodzić paczkę lub jej zawartość. Całe tarcie i przenoszenie oznacza, że jest wystarczająco dużo miejsca na osłabienie i zerwanie opakowania, jeśli jego materiał nie jest wystarczająco silny. Jeśli wybierzesz materiały niskiej jakości do wysyłki, materiały te mogą ulec osłabieniu i pęknięciu podczas dostawy, co może spowodować pęknięcia w pudełku lub uszkodzenie produktu podczas podróży. Aby dowiedzieć się, jakich materiałów powinieneś użyć, weź pod uwagę następujące czynniki przy wyborze sposobu pakowania produktu:

Waga produktu – im cięższy produkt, tym silniejszy musi być materiał opakowaniowy. Możesz sprawdzić siłę pudełka, którego będziesz używać, za pomocą pieczęci jego producenta. Cięższe przedmioty mogą wymagać podwójnych lub nawet trójwarstwowych tekturowych pudełek z tektury falistej. Lżejsze przedmioty można zapakować w torbę z poliuretanu. Rozmiar i kształt produktu – jeśli używasz pudełka, musi być wystarczająco dużo miejsca na materiał amortyzujący.

Zapakowany element nie powinien dotykać boków pudełka. Wartość twojego produktu i jego kruchość – Kruche i / lub towary o wysokiej wartości wymagają dodatkowej amortyzacji i ochrony. Umieść delikatną etykietę na pudełku dla zachowania dobrej miary. Jeśli to konieczne, możesz rozważyć metodę pudełek w pudełku omówioną w dalszej części tego artykułu. Jeśli wysyłasz przedmiot, który nie ma ustalonego kształtu i jest jednocześnie delikatny, np. Koszulka, możesz go zapakować do torby z poliuretanu z odrobiną chusteczki. Jeśli pakujesz większe przedmioty, które mogą wymagać większej amortyzacji i muszą być zapakowane, takie jak kosmetyki w delikatne pojemniki, nasze kolejne kroki zapewnią ci to.

Zabezpiecz swoją przeysłkę, folie i kątowniki, tuby wysyłkowe od Polskiego producenta Mzpack.pl

Zawiń wszystkie elementy osobno

Jeśli twoje pudełko zawiera wiele oddzielnych przedmiotów, pamiętaj, że mogą się one przemieszczać i wpadać na siebie podczas transportu. Oddzielne owijanie i amortyzowanie przedmiotów pomaga upewnić się, że nie będą się tak dużo przemieszczać, a jeśli tak, to nie spowodują uszkodzeń. Przedmioty, na które mogą mieć wpływ zanieczyszczenia, woda lub wilgoć, należy umieścić w plastikowej torbie w opakowaniu.

Amortyzacja i wypełnienie: nie pozostawiaj pustej przestrzeni, ale staraj się wypełniać ją lekkimi materiałami
Niewystarczająca ilość materiału wypełniającego w paczce powoduje, że Twoje produkty odbijają się wewnątrz pudełka i ulegają uszkodzeniu po drodze. Z drugiej strony przepełnione pudełka mogą pęknąć podczas dostawy. Na tyle, na ile to możliwe, powinna być wystarczająca ilość materiału wypełniającego i amortyzującego, aby produkt nie poruszał się w pudełku podczas transportu i miał wystarczającą amortyzację, aby wchłonąć wszelkie nierówności, które paczka może dostać podczas dostawy. Podczas dodawania materiału amortyzującego i wypełniającego do paczki upewnij się, że w pudełku jest wystarczająco dużo miejsca na wystarczającą amortyzację wokół dostarczanego przedmiotu. Użyj amortyzacji o grubości co najmniej 5 cm (5 cm).

Materiały amortyzacyjne obejmują:

-wkładki piankowe lub kartonowe;
folia bąbelkowa;
poduszki powietrzne.

Pozostałą część pudełka można wypełnić wypełniaczem, takim jak orzeszki ziemne pakowe, zmięty papier lub styropian.

Korzystanie z odpowiedniego materiału uszczelniającego

Jeśli paczka wymaga dostarczenia pudełka, należy użyć odpowiedniej taśmy o odpowiedniej szerokości (około 2 cali / 5 cm). Każda z trzech wymienionych na powyższej liście powinna być odpowiednia. Jeśli pakujesz lekkie produkty, takie jak koszulki, być może używasz torebki poliuretanowej z własnym paskiem samoprzylepnym. Upewnij się, że prawidłowo zaplombowałeś torbę, aby upewnić się, że nie otwiera się ona w trakcie dostawy lub nie pozwala płynowi dostać się do paczki. W miarę możliwości nie należy używać pasków ani sznurków. Mogą one uszkodzić cięższe paczki lub maszyny operatora logistycznego.

Uszczelnianie skrzynek metodą taśmową H.

Metoda taśmowania literą H pomaga zabezpieczyć klapy pudeł podczas dostawy, dzięki czemu paczki nie otwierają się przypadkowo w drodze do klientów. Można to zrobić, nakładając wystarczającą ilość taśmy na szwy środkowe i krawędziowe. Pamiętaj, że cięższe pudełka będą potrzebowały więcej taśmy, aby zabezpieczyć ich szwy. Metoda bezpośrednia Metoda „box-in-box” zapewnia lepszą ochronę produktu i może być przydatna w przypadku delikatnych lub wartościowych produktów. Oprócz oferowania dodatkowej ochrony, może również pomóc, jeśli twoje wewnętrzne pudełko pełni znaczącą rolę w Twoim brandingu i musi dotrzeć nieuszkodzone. Ukrywanie markowego pudełka w normalnie wyglądającym pudełku zewnętrznym zmniejsza również prawdopodobieństwo kradzieży, ponieważ potencjalny złodziej będzie miał większy problem w zorientowaniu się, jak cenna jest twoja paczka.

Aby użyć tej metody: Przygotuj pudełko wewnętrzne i pudełko zewnętrzne. Pudełko zewnętrzne powinno być wystarczająco duże, aby zapewnić wystarczającą amortyzację dla pudełka wewnętrznego. Umieść wystarczającą ilość materiału wypełniającego u podstawy zewnętrznego pudełka przed umieszczeniem wewnętrznego pudełka w środku. Po zakończeniu napełnij zewnętrzne pudełko większą ilością materiału wypełniającego przed uszczelnieniem metodą taśmowania literą H. Właściwe pakowanie produktów jest ważne w transporcie transgranicznym. Pamiętaj, aby wybrać odpowiednie materiały do pakowania i metody pakowania dla swojego produktu, odpowiednio amortyzować i uszczelniać produkty. Praktyki te pomagają zapobiegać uszkodzeniom produktu podczas wysyłki i mogą zaoszczędzić pieniądze na wymianie uszkodzonych towarów, a ostatecznie poprawić jakość obsługi klienta, pozostawiając zadowolonych klientów.

Wysyłka większych przedmiotów często wymaga nie tylko zabezpieczenia samej paczki, ale również zabezpieczenia palety, na której jest przewożona.

Masz pytania? Skontaktuj się  z naszym doradcą.

Nasze produkty do pakowania

Przedstawiciele handlowi

1

Justyna Gorobec

794 973 000

justyna@mzpack.pl

Obsługa województw:

- pomorskie
- kujawsko-pomorskie
- wielkopolskie
- łódzkie
- świętokrzyskie
2

Marta Góralska

794 002 789

marta@mzpack.pl

Obsługa województw:

- zachodnio-pomorskie
- lubuskie
- dolnośląskie
- opolskie
- śląskie
- młopolskie
- podkarpackie
- lubelskie
3

Anna Olszewska

731 000 958
ania@mzpack.pl

Obsługa województw:

- warmińsko-mazurskie
- podlaskie
- mazowieckie