Jaki rodzaj taśm pakowych wybrać?

tasmy samoprzylepne

Taśmy pakowe (samoprzylepne) są obok folii stretch najbardziej popularnym produktem używanym w zabezpieczeniu ładunków- każdy z nas ich używa i każdy kupuje. Ale nie wszyscy wiemy- jaką taśmę dobrać- ot po prostu ma dobrze kleić- ale zastanawialiście się Państwo czemu jedna taśma klei dobrze a inna gorzej? W tym artykule postaram się Wam odpowiedzieć na te pytanie.

Czym jest taśma pakowa i jakie ma wymiary?

Taśmy pakowe są taśmami jednostronnie klejącymi na nośniku z polipropylenu lub polichlorku winylu. Na Polskim rynku najpopularniejsze są taśmy o szerokości 48 mm oraz długościach 50metrów /50yardów (dotyczy najczęściej taśm najtańszych- akrylowych) 60m, 60yardów, oraz 66m i 66y

Jaki rodzaj taśmy/kleju wybrać?

Klej Akrylowy- taśmy na kleju akrylowym są najtańszymi dostępnymi w Polsce, cechuje je ekologiczność, więc taśma samoprzylepna na kleju akrylowym jest całkowicie przyjazna środowisku w procesie produkowania, jak również w użytkowaniu. Kleistość taśm i elastyczność nośnika, typowego dla taśm polipropylenowych, sprawia, że produkt jest coraz częściej wybierany jako alternatywa do taśm kauczukowych. Odpowiedni do pakowania kartonów o małej wadze, w warunkach niskiego zakurzenia. Taśmę powinno się używać w temperaturach dodatnich.

Hot-melt (kauczuk syntetyczny) – dzięki swym walorom takim jak kleistość, elastyczność, a także połysk nośnika i przezroczystość, typowym dla taśm polipropylenowych, jest powszechnie stosowany w sektorze pakowym. Taka taśma samoprzylepna charakteryzuje się odpornością na wilgoć oraz wysoką siłą klejenia. Odpowiednia do pakowania kartonów o dużej, średniej wadze. Taśma bardzo szybko „łapie” czylima wysoką początkową siłę klejenia- taśmy na kleju hot-melt są najbardziej uniwersalne

Solvent- taśma samoprzylepna o bardzo agresywnej sile klejenia, z warstwą klejącą opartą na kleju solvent (kauczuk naturalny) z żywicami naturalnymi, z wytrzymałością na niskie temperatury, o zastosowaniu przemysłowym i ogólnym, do zaklejania najbardziej wymagających kartonów, zarówno metodą ręczną jak i automatyczną. posiada najszerszy zakres temperatur: od 60° do -20°C. Pozwala on na przechowywanie i transport przesyłek zarówno w bardzo wysokiej, jak i niskiej temperaturze (chłodnie).

Wyżej wymienione zostały standardowe kleje/rodzaje taśm- jednak coraz popularniejszym ze względu na swoje właściwości stają się taśmy specjalistyczne które mają szeroki zakres stosowania w  niższych temperaturach tzw. Frezer. . Dzięki specjalnej recepturze kleju na bazie kauczuku modyfikowanego, taśma ta zachowuje stabilność parametrów w temperaturze od 40° do -20°C. Doskonale nadaje się do zaklejania ciężkich kartonów i paczek, które będą przewożone lub przechowywane w niskich temperaturach, np. chłodnie.

Nasze produkty do pakowania

Przedstawiciele handlowi

1

Justyna Gorobec

794 973 000

justyna@mzpack.pl

Obsługa województw:

- pomorskie
- kujawsko-pomorskie
- wielkopolskie
- łódzkie
- świętokrzyskie
2

Marta Góralska

794 002 789

marta@mzpack.pl

Obsługa województw:

- zachodnio-pomorskie
- lubuskie
- dolnośląskie
- opolskie
- śląskie
- młopolskie
- podkarpackie
- lubelskie
3

Anna Olszewska

731 000 958
ania@mzpack.pl

Obsługa województw:

- warmińsko-mazurskie
- podlaskie
- mazowieckie