• Polski
  • English
  • Deutsch

Jaki rodzaj taśm pakowych wybrać?

Bez nazwy-1

Taśmy pakowe (samoprzylepne) są obok folii stretch najbardziej popularnym produktem używanym w zabezpieczeniu ładunków- każdy z nas ich używa i każdy kupuje. Ale nie wszyscy wiemy- jaką taśmę dobrać- ot po prostu ma dobrze kleić- ale zastanawialiście się Państwo czemu jedna taśma klei dobrze a inna gorzej? W tym artykule postaram się Wam odpowiedzieć na te pytanie.

Czym jest taśma pakowa i jakie ma wymiary?

Taśmy pakowe są taśmami jednostronnie klejącymi na nośniku z polipropylenu lub polichlorku winylu. Na Polskim rynku najpopularniejsze są taśmy o szerokości 48 mm oraz długościach 50metrów /50yardów (dotyczy najczęściej taśm najtańszych- akrylowych) 60m, 60yardów, oraz 66m i 66y

Jaki rodzaj taśmy/kleju wybrać?

Klej Akrylowy- taśmy na kleju akrylowym są najtańszymi dostępnymi w Polsce, cechuje je ekologiczność, więc taśma samoprzylepna na kleju akrylowym jest całkowicie przyjazna środowisku w procesie produkowania, jak również w użytkowaniu. Kleistość taśm i elastyczność nośnika, typowego dla taśm polipropylenowych, sprawia, że produkt jest coraz częściej wybierany jako alternatywa do taśm kauczukowych. Odpowiedni do pakowania kartonów o małej wadze, w warunkach niskiego zakurzenia. Taśmę powinno się używać w temperaturach dodatnich.

Hot-melt (kauczuk syntetyczny) – dzięki swym walorom takim jak kleistość, elastyczność, a także połysk nośnika i przezroczystość, typowym dla taśm polipropylenowych, jest powszechnie stosowany w sektorze pakowym. Taka taśma samoprzylepna charakteryzuje się odpornością na wilgoć oraz wysoką siłą klejenia. Odpowiednia do pakowania kartonów o dużej, średniej wadze. Taśma bardzo szybko „łapie” czylima wysoką początkową siłę klejenia- taśmy na kleju hot-melt są najbardziej uniwersalne

Solvent- taśma samoprzylepna o bardzo agresywnej sile klejenia, z warstwą klejącą opartą na kleju solvent (kauczuk naturalny) z żywicami naturalnymi, z wytrzymałością na niskie temperatury, o zastosowaniu przemysłowym i ogólnym, do zaklejania najbardziej wymagających kartonów, zarówno metodą ręczną jak i automatyczną. posiada najszerszy zakres temperatur: od 60° do -20°C. Pozwala on na przechowywanie i transport przesyłek zarówno w bardzo wysokiej, jak i niskiej temperaturze (chłodnie).

Wyżej wymienione zostały standardowe kleje/rodzaje taśm- jednak coraz popularniejszym ze względu na swoje właściwości stają się taśmy specjalistyczne które mają szeroki zakres stosowania w  niższych temperaturach tzw. Frezer. . Dzięki specjalnej recepturze kleju na bazie kauczuku modyfikowanego, taśma ta zachowuje stabilność parametrów w temperaturze od 40° do -20°C. Doskonale nadaje się do zaklejania ciężkich kartonów i paczek, które będą przewożone lub przechowywane w niskich temperaturach, np. chłodnie.

Produkty w promocji do końca maja 2015:

Taśmy zarówno transparentne jak i brązowe:
Taśma akryl  48×50  cena netto 1,01zł/sztuka
Taśma hot-melt  48×60 cena netto 1,35zł/sztuka
Taśma hot-melt  48×66 cena netto 1,51zł/sztuka
Taśma frezer  48×60 cena netto 1,63zł/sztuka
Taśma solvent  48×60 cena netto 1,69zł/sztuka
Taśma solvent  48×66 cena netto 1,89zł/sztuka

-cena zawiera koszt transportu dla kwoty zamówienia ponad 1200zł netto

-taśmy pakowane w kartony po 36 sztuk w kartonie

-paleta to 96 kartonów

-termin realizacji to 2dni robocze


Masz pytania? Skontakuj się z nami!

IMG_9704

Jakub Zimoch

tel. +48 604 405 144
j.zimoch@mzpack.pl